İlköğretim Haftası Kutlandı

Boğazlıyan 2019 İlköğretim Haftası

İlköğretim Haftası, ilçemizde de törenlerle kutlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek tarafından Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan kutlama, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrasında Fatih İlkokulu’nda devam etti.

İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri törenle başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’in Cumhuriyet Alanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan kutlama programı Fatih İlkokulu’nda devam etti.
Boğazlıyan Kaymakamı Fatih Okumuş, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Teğmen Kamil Çaylı,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, daire müdürleri, okul müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Program, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, şehitlerimiz ve ebediyete intikal eden öğretmenler için saygı duruşunda bulunuldu, akabinde İstiklal Marşımız okundu.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, okul öncesi ve ilköğretim öğrencileri tarafından; vatan, bayrak ve Atatürk konulu şiirler okundu.
4’üncü sınıf öğrencileri tarafından okula yeni gelen okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine “Okula hoş geldin” hediyeleri sunulan program sonrasında, İlçe Kaymakamı, Belediye Başkanı, Garnizon Komutanı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü, okul müdürleri ile birlikte okul ziyaretlerinde bulunuldu.
Kutlama etkinlikleri çerçevesinde ayrıca; bütün okullarda şenlikler düzenlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir